bdf.brcko@gmail.com

Filip Đokić iz Brčkog dvostruki šampion INKOPPROM kupa

Na turniru u Banjaluci, koji se igrao u proteklih pet dana, Filip Đokić osvojio dvostruku titulu, u singlu i u dublu.

Turnir je u u okviru Tenis Evropa za igrače do 12 godina organizovao banjalučki Borac.

Tako je postao mjesto najvećeg uspjeha ovog talentovanog tenisera.

U finalnom meču Đokić je sa ubedljivih 2:0 (po setovima 6:3; 6:3) savladao Marka Hercega iz Hrvatske.

U dublu u kome je nastupao sa Kristijanom Vukovićem koji igra pod francuskom zastavom takođe je stigao na pobednički postolje.

U neizvesnom finalu bili su bolji od Mahira Butkovića i Maria Vukovića sa 2:1 (6:3;2:6;10:7). Zanimljivo je da su Kristijan i Mario rođena braća.

Do trofeja u pojedinačnoj konkurenciji Filip Đokić je stigao nakon šest mečeva.

Redom su pognute glave šljaku teniskih terena u Boriku u grupi G napuštali Filip Jeftić (BiH) 2:0 (6: 1 ; 6:4) Ivan Dumbović (HR) 2:1 ( 4:6; 6:2;10:8) i Kristian Vuković 2:1 (6: 2;6:7(5);12:10).

U borbi za plasman talentovani Đokić podigao je nivo igre još više i ponovo bio neumoljiv prema protivnicima.

Savladani su Marko Čolak (HR) 2:0 (6:4;6:2) i u polufinalu Pavle Vukosavljević (CG) takođe sa 2:0 (6:1;6:3).

Pobednički pehar brčanskom šampionu predao je direktor turnira Nikola Stojčić.