Uprkos ponovo blokiranom računu i nizu problema koji iz toga proističu, Javni servis Bosne i Hercegovine nastavlja proizvoditi program, ali u uvjetima u kojima su ugrožene i osnovne obaveze prema radnicima i dobavljačima, poručeno je sa sjednice Upravnog odbora BHRT-a.
Blokada računa BHRT-a proizašla je iz presude prema kojoj je BHRT dužan RTRS-u, sa kamatama oko 18 miliona KM.
Upravni odbor BHRT-a podsjeća da u istoj presudi piše i da je, na osnovu neprebačenih sredstava od RTV takse, RTRS dužan BHRT-u oko 15,6 miliona KM, ali RTRS taj dio presude odbija provesti.
Da zakoni ne vrijede za sve jednako, dokazuje i to da je sud u Banjaluci naložio blokadu računa RTRS-u zbog duga prema BHRT-u.
Međutim, račun je deblokiran bez dozvole suda, uz poruku Vlade RS da neće dozvoliti da se uruši jedan od stubova RS.
