Postoji uzajamni interes i potreba za gasifikacijom Brčko Distrikta kojom će se ostvariti benefiti i za domaćinstva i za privredu ovog okruženja – kazao je federalni ministar energije, rudarstva i industrije Vedran Lakić nakon današnjeg sastanka sa gradonačelnikom Brčko Distrikta Sinišom Milićem.
– Gas je budućnost energetske stabilnosti Bosne i Hercegovine. BH-Gas je spreman i sposoban da projekat gasifikacije izvede do kraja, a vlasti Brčkog su sa dobrodošlicom dočekale projekat gasne interkonekcije kojom bi i Brčko Distrikt bio gasifikovan – istakao je ministar Lakić.
Prema riječima gradonačelnika Milića, želja za gasifikacijom Brčko Distrikta postoji već desecima godina unazad i spremni su podržati projekt interkonekcije BH-Gasa koji bio išao i preko Brčko Distrikta.
– Ulazak u ovaj projekat može samo biti benefit za našu zajednicu – dodao je on.
Prema riječima dogradonačelnika Brčko Distrikta Ante Domića, njihova domaća zadaća je da omoguće BH-Gasu izgradnju gasovoda i u i preko teritorije Brčko Distrikta.
Sastanku su prisustvovali i predstavnici BH-Gasa, savjetnici ministra Lakića za energiju, kao i predstavnici Vlade Brčko Distrikta, saopćeno je iz Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije.
Izvor: fokus.ba