Policija Brčko distrikta objavila je detalje događaja koji je sinoć uznemirio građane u Brčkom kada je muškarac sa automatskom puškom šetala kroz grad.
Riječ je o 47-godišnjem G. S. Policija je u međuvremenu objavila detalje cjelokupnog događaja, kao i razloge ovakvog čina.
Iz Policije Brčko Distrikta naveli su da su zaprimili dojavu oko 20 sati kako se u ulici bosne Srebrene ispred jednog ugostiteljskog objekta nalazi nepoznata muška osoba koja je sa puškom u ruci ušla u ugostiteljski objekat i tražila određenu osobu.
Muškarac se, nakon što nije pronašao tu osobu, udaljio u pravcu gradskog parka.
– O navedenom događaju su odmah upoznati svi policijski službenici na terenu, izvršene potrebne provjere i prikupljene informacije o izvršiocu, koji je u veoma kratkom roku pronađen i lišen slobode, a radi se o G.S. rođenom 1975. godine u Brčkom gdje je i nastanjen – naveli su iz policije.
Na mjestu događaja je izvršen uviđaj. Protiv muškarca su preduzete radnje dokazivanja tokom kojih je pronađena automatska puška i pripadajuća municija.
– Preduzetim istražnim radnjama utvrđeno je da postoji osnov sumnje da je počinjeno krivično djelo ugrožavanje sigurnosti i nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih tvari – naveli su iz Policije Brčko Distrikta.
Izvor: avaz.ba