bdf.brcko@gmail.com

Filip Đokić iz Brčkog novi je šampion BiH

Jedanaestogodišnji Filip Đokić, član teniskog kluba „SOL“ iz Brčkog novi je šampion BiH u kategoriji juniora do 12 godina na prvenstvu koje se od subote do danas igralo u na terenima TK „LAV“ Sarajevo.

On je danas u finalnom susretu sa 2:0 (6:0; 6:0) savladao Mahira Butkovića, člana TK „SLOBODA“ iz Tuzle, inače trećeg nosioca prvenstva BiH i tako svojoj riznici trofeja dodao novi šampionski pehar.

Tokom trodnevnog turnira Đokić je na turniru na kome je učestvovalo 32 takmičara, kao prvi nosilac u četvrtfinalu slavio protiv Adija Đinđovskog sa 2:0 (6:1; 6:2). U polufinalu je istim rezultatom savladao Novaka Jaćimovića 2:0 (6:1; 6:0).

Koliko je Filip Đokić bio ubjedljiv na ovom truniru govori podatak da je tokom šampionata izgubio tek 4 gema.

U ženskoj konkurenciji pobjednički pehar pripao je Tei Kovačević iz Gradiške Filip Đokić je proteklog vikenda u konkurenciji igrača do 14 godina šampionata BiH odigranog takođe u Sarajevu osvojio 3. mjesto.

Šampionska titula omogućiće Filipu da kao reprezentativac BiH u martu ove godine otputuje na jednonedeljni teniski kamp u Antaliju u Turskoj.

Izvor: nula49