bdf.brcko@gmail.com

Pobjeda brčanskih košarkašica nad KK Jumper iz Zenice

Poraz košarkašica Jumpera u Brčkom – Uokviru 15. kola bh. košarkaške Lige 13 za sezonu 2020/2021, košarkašice KK Jumper iz Zenice bile su na gostovanju kod ekipe ŽKK Brčanka. Početak u 19 sati, bez prisustva gledalaca zbog pandemije koronavirusa (COVID-19). Utakmica je odigrana u sportskoj dvorani Brčko Distrikta TSC.
Pobjedu u ovom meču ostvarila je domaća ekipa Brčanka, protiv debitanta u ligi, zeničkog Jumpera.

Rezultat: ŽKK Brčanka – KK Jumper 68:60  (20:23), (20:12), (16:14), (12:11);
Sastav KK Jumper i postignuti poeni:

Farah Đuherić 2, Amna Kahrić (cap) 20, Amila Kahriman 15, Amna Isaković 7, Arduana Delić 11, Sajra Huskanović, Dalila Bilić, Suana Bašić, Emira Šehić, Adna Omerdić 5, Lamija Kahriman. (Trener Vedran Kulalić);

Najefikasnije u ekipi Brčanka: Ajla Lević 21, Nataša Kajtaz 15 i Ajla Mihmić 10 poena;
Kod Ekipe Jumper najefikasnije su bile Amna Kahrić 20, Amila Kahriman 15 i Arduana Delić 11 poena;

Tok utakmice:

Prvu četvrtinu odlično su odigrale košarkašice Jumpera i imale su čak seriju od 0:10 i vođstvo nakon te serije od plus 12 poena (4:16), a na kraju četvrtine je 20:23 za Jumper.

U drugoj četvrtini uzvratile su domaće košarkašice Brčanke, preokreću rezultat na 26:25 i vođstvo više nisu ispuštale do kraja utakmice. Ovu četvrtinu dobila je Brčanka sa 20:12 i na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 40:35 za domaće košarkašice.
Treća i četvrta četvrtina bile su dosta izjednačene i obje je dobila Brčanka, 16:14 i 12:11. Na kraju tri četvrtine utakmice rezultat je 56:49, a konačan rezultat je bio 68:60 za Brčanku.

Košarkašice Jumpera pružile su snažan otpor ekipi Brčanke, ali nisu uspjele da se revanširaju Brčankama za poraz u Zenici od 79:85 za Brčanku.u drugom kolu prvenstva.

U narednom 16.kolu košarkašice Jumpera su domaćini ekipi Čelika u susretu gradskih rivala.